Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

Kup bilet online

Kalendarium

Kalendarz wydarzeń

WEEKEND TEATRALNY: KSIĘŻNICZKA NA OPAK WYWRÓCONA
Sobota 28 Październik 2017, 18:00

spektakl w reżyserii Jerzego Łazewskiego, scenografia Hanna Mrozowska 
Scena Główna Handlowa z Warszawy 
bezpłatne wejściówki 
rezerwacja miejsc 22 781 14 06 do 26 października

„Księżniczka na opak wywrócona” Calderóna de la Barca w opracowaniu i tłumaczeniu Jarosława Rymkiewicza. Tę zabawną, opartą na serii uczuciowych nieporozumień i niespodziewanych zwrotów akcji barokową komedię, przygotował Jerzy Łazewski z Teatrem Scena Główna Handlowa, pełne przepychu kostiumy i scenografię zaprojektowała Hanna Mrozowska, a oryginalną chorografię Agnieszka Wereszczyńska. Scenę Główną Handlową założyli studenci SGH w 2008 roku, wsparcie artystyczne zapewniał im Teatr Konsekwentny, a reżyserem został Jerzy Łazewski, aktor i wybitny specjalista w dziedzinie kultury żywego słowa. Przedstawienie zdobyło pierwszą nagrodę na festiwalu GAPA (Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny). 

„Księżniczka na opak wywrócona” to barokowa commedia dell’arte, w której zacieramy granice między gminem a arystokracją. Sprawdźcie, czy będziecie kibicować bogatemu Fisberto z Mediolanu czy romantycznemu Roberto z Parmy, którzy konkurować będą o rękę pięknej Żylety…to jest Diany. A może polubicie biednego Perote, który ma więcej dziur w spodniach niż miedziaków w kieszeni? A wszystko to okraszone barokowymi kreacjami i ludowymi tańcami włoskimi! Tego nie można przegapić!

Czy marzenie może spełnić się z dnia na dzień, a pomóc w tym może suknia? Choć przecież to nie szata zdobi człowieka, przekonacie się, że w odpowiednich okolicznościach wcale tak nie jest. Gdy prosta chłopka staje się księżniczką, perypetie królewskiej rodziny nabierają tempa. Zwłaszcza, gdy ukochany pięknej Diany nie potrafi już rozpoznać, kto naprawdę jest jego wybranką!

Zamiana ról rodzi liczne zwroty akcji oraz niespodziewane konsekwencje. Jawa miesza się ze snem, a świat wydaje się być wielką sceną, na której rzeczywistość okazuje się sztuką. Zabawny splot wydarzeń, zwroty akcji i gra słów gwarantują humor na najwyższym poziomie. Miłosne perypetie, splecione intrygami gwarantują, że XVII-wieczna komedia jest nadal aktualna.

Zapraszamy!!!

2017-10-28 ksiezniczka na opak plakat A2.jpg

 

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem