Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Najbliższe wydarzenie

Kup bilet online

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Kalendarz wydarzeń

KOŁYSANKA DLA OFELII oraz ARCHITEKTURA MYŚLI
Niedziela 18 Marzec 2018, 18:00

ARCHITEKTURA MYŚLI 
wernisaż wystawy malarstwa
KAROLINY WODZINOWSKIEJ - HANKAŁY

Artystka ukończyła studia artystyczne na wydziale Grafiki (1996-1998) i Malarstwa (1998-2001) w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Odbyła studia podyplomowe pedagogiczno-artystyczne (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, 2013). Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Pracuje i mieszka w Markach.Malarstwo artystki to próba odzwierciedlenia rzeczywistości poprzez nieszablonowe zestawienie różnorodności i kontrastów, poszukiwanie prawdy w tylko pozornie banalnej codzienności, w „zwyczajności”. Malarka, tworząc dzieło, dąży do uchwycenia wszystkich aspektów podejmowanego tematu. Jednak nie ujmuje ich w sposób dosłowny, lecz często posługuje się metaforą. Odzwierciedleniem tego podejścia jest śmiałe użycie kolorów i wyjątkowa ekspresja obrazów.

Podczas wernisażu odbędzie się spektakl teatralny pt. "Kołysanka dla Ofelii".

KOŁYSANKA DLA OFELII 
wg WILLIAMA SHAKESPEARE’A i STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
monodram ELŻBIETY LEWAK
reżyseria WERONIKA KUŚMIDER

Spektakl o człowieku i jego samotności wobec świata. O tym, że jeszcze się wszystko naprawi. Tylko cierpliwości. 

„Kołysanka dla Ofelii” to opowieść o miłości, rozczarowaniu, rozpaczy i bezradności, a także historia przebaczenia i odkupienia. Reżyserka spektaklu Weronika Kuśmider tak opisała spektakl: "Kołysanka dla Ofelii" to ukochanie wszystkiego, co boli i rani. Utulenie naszego niezrozumienia w relacjach z innymi i samym sobą. Kołysanka, w której spotykają się trzy kobiety. Pierwsza to Ofelia, będąca już po doświadczeniach, o których pisali Shakespeare i Wyspiański, po doświadczeniu śmierci, Ofelia zmartwychwstała. Drugą jest aktorka wykonująca monodram (Elżbieta Lewak). Trzecia to słowiańska Ofelia Wyspiańskiego, z warkoczem, której tradycyjne pieśni wołają "wysłuchaj mojej historii". Spektakl powstał z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a. Jego premiera miała miejsce w czerwcu 2016 roku.
Kostiumy: Agnieszka Kowalska, Ruch sceniczny: Emilia Przerwa-Tetmajer.

na wydarzenie (wernisaż oraz spektakl) obowiązują bezpłatne wejściówki
odbiór wejściówek do 16 marca 

kołysankadlaofelii.jpg

 

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem