Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

31 lipca 2020 11:00
Wczasy 
w Jarosławcu

Kalendarium

Projekt „Wenecja Marek” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Niepodległa

Luiza Wojciechowska-Konopka

Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek astronomia). Współtworzyła Grupę Artystyczną Flogiston, grupę Osobno, jest członkiem OW ZPAP. Pracuje w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, gdzie łączy pracę dydaktyczną z obowiązkami kuratora wystaw Galerii MOK. W obszarze jej zainteresowań mieści się również grafika komputerowa, scenografia i fotografia podróżnicza.

„W swojej twórczości koncentruję się na przekazaniu emocji, nie na jednokładnym odwzorowaniu rzeczywistości. Miejsca, które odwiedziłam, powracają we wspomnieniach, przetworzone przez zagadkową maszynerię mojego umysłu. Powstaje rozległa siatka skojarzeń, wrażeń, marzeń… materiał na obraz. To przeobrażone wspomnienie z podróży przenoszę na płótno, zmagając się z materią malarską i poszukując odpowiedniej formy wyrazu.” – mówi autorka.

Dziś przedstawiamy podróże wewnętrzne autorki. Czarny obraz to poszukiwanie korzeni, rodzinnej historii, w podróży przez stare zdjęcia.

Do wyruszenia w podróż trzeba zrobić pierwszy krok, przekroczyć przez bramę.

Nie wiemy, gdzie dotrzemy – do tajemniczego lasu, na pustynię, cmentarz, a może nad rzekę.

   

Jeśli pojedziemy nierealistycznym tramwajem, kogo spotkamy, mistyczne istoty, a może siebie?

  

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem