Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
nagłówek #zostanwdomu

Najbliższe wydarzenie

18 kwietnia 2020 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Absolwent PLSP w Nałęczowie i ASP w Warszawie (1972). Uczeń profesorów: J. Wodyńskiego, J. Szancera, J. Pałki, S. Poznańskiego. Pracował w zespole naczelnego plastyka w Urzędzie m. st. Warszawy, rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki. Zajmował się grafiką, malarstwem, rzeźbą. Wystawiał indywidualnie (także w MOK) i uczestniczył w wystawach zbiorowych, plenerach międzynarodowych. Laureat 36 nagród w konkursach na plakat. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Z żoną, również artystką plastyczką, tworzył we wspólnej pracowni.

Przedstawiamy obraz Bezrobotny, tautrzymana w czerni i bieli kompozycja wyraża skrajne napięcie. To symboliczny portret kogoś kto chciałby pracować, ale nie może.

 

Z cyklu ZNAKI prezentujemy też WIOLONCZELISTĘ

 

Warto zatrzymać się również nad obrazami z cyklu Dekalog

 

 

 

Mieczysław Misiurski o swojej twórczości:
Moim credo malarskim jest sprowadzenie do znaku graficznego problemów wiary, filozoficznych, moralnych... W malarstwie operuję skrótem myślowym i celowo zawężoną gamą kolorystyczną. Podejmuję ponadczasowe tematy związane z wszystkim, co dotyczy człowieka i jego życia.

I na koniec nieco pogodniejsza kompozycja Konsumpcja, która w istocie jest małżeńskim (auto)portretem.

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem