Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

20 sierpnia 2017 17:00
Wspomnienie o Bitwie Warszawskiej

Kalendarium

interaktywne warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 7-12 lat
wtorek 17.15-18.00 i 18.15-19.00

Łączymy zabawę z nauką!

45 minutowe zajęcia, podczas których dzieci zamieniają się w Małych Naukowców i wykonując wiele ciekawych ekspermentów poznają otaczający nas świat. Interaktywne warsztaty naukowe to specjalnie opracowany blok zajęć cyklicznych, których celem jest poszerzanie wiedzy oraz zainteresowań z przedmiotów nauk przyrodniczych, w tym chemii, fizyki, biologii i geografii. Uczestnicy samodzielnie wykonują większość eksperymentów. Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne, a wykorzystywane materiały nie są groźne dla zdrowia.

Opis programu zajęć

Program bogato wyposażonych warsztatów naukowych został skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom otaczający świat. Prowadzący zajęcia, animatorzy z wieloletnim doświadczeniem, nie oddzielają grubą kreską fizyki od biologii, czy też chemii od archeologii. Wszystkie te dziedziny nazywają naukami przyrodniczymi, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wyjaśniają otaczający nas świat, w tym także jego przeszłość i przyszłość.

Podczas wszystkich zajęć dzieci wykonują różne doświadczenia, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko i... podziwiać je. Na zakończenie każdego spotkania z nauką, dzieci wykonują eksperyment, który mogą zabrać do domu. Gwarantujemy, że dzieci spędzą czas przyjemnie, a uzyskana przez nie wiedza praktyczna wspomoże ich edukację przyrodniczą, pogłębi lub obudzi nowe zainteresowania.

Obowiązują comiesięczne zapisy. Zapisy i wpłaty w sekretariacie MOK od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 19.00. Liczba miejsc w grupach ograniczona, o miejscach na zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. 

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem