Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

Kup bilet online

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 12 lat
środa godz.16.20-17.50 i 18.00-19.30
cena: 80 zł / miesiąc
prowadzenie: Ola Sarnowska

Zajęcia plastyczne dla dzieci od lat 7 i młodszej młodzieży mają na celu rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych oraz manualnych, a także zapewnienie dobrej zabawy. Spotykają się tu dzieci i młodzież uzdolnione plastycznie oraz te, które po prostu lubią rysować, malować czy rzeźbić.
Uczestnictwo w zajęciach kształtuje indywidualne umiejętności, ale też uczy współdziałania w grupie. Instruktor zwraca uwagę na rozwój indywidualny każdego ucznia. Wielką atrakcją jest użycie różnorodnych materiałów plastycznych. Do dyspozycji uczestników zajęć są wszystkie podstawowe materiały potrzebne do wykonania pracy. Ze względu na wygodniejsze niż w wielu szkołach warunki i znacznie dłuższy czas przeznaczony na plastykę proponujemy uczestnikom zajęć głębsze poznanie podstaw rysunku i malarstwa oraz tworzenia małych form rzeźbiarskich, dekoracyjnych i użytkowych. Techniki rysunkowe: ołówek, pióro, tusz, patyk, węgiel, kredki ołówkowe, pastele suche i olejne oraz malarskie: farby plakatowe, tempera, gwasz, akwarela. Przewidziane jest lepienie z gliny, masy solnej, plasteliny i modeliny, formowanie z folii aluminiowej, drutu i gipsu, wycinanie, wydzieranie, prace z materiałów przyrodniczych, pacynki z rękawiczek i skarpet, pieczątki i matryce do zdobienia tkanin i papieru oraz inne ciekawe techniki.
Instruktor proponuje tematy z wyobraźni i natury. Uczestnik zajęć zawsze może wykonać pracę na temat dowolny, często ma także możliwość wyboru techniki, pod czujnym okiem artysty plastyka zapoznaje się z podstawami kompozycji, rozwija się jego wrażliwość na kolorystykę, harmonię obrazu, wrażliwość na sztukę. Bardzo ważne jest pokazywanie dzieciom i młodzieży piękna otaczającego nas świata, skupienie ich uwagi na wykonywanej pracy, zainteresowanie efektem końcowym oraz samym aktem tworzenia. Prace wykonane na zajęciach są omawiane i eksponowane na wystawie w pracowni. 

Zapraszamy!!!

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem