Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

20 sierpnia 2017 17:00
Wspomnienie o Bitwie Warszawskiej

Kalendarium

Zajęcia dla dzieci od 6-m-cy do 3 lat z rodzicem lub opiekunem:
grupa 2-3 latków; wtorek godz. 11.00-11.45
grupa 0,5-2 latka; czwartek godz. 10.00-10.45

Zapraszamy dzieci w wieku 6 m-cy – 3 lata wraz z RODZICAMI lub OPIEKUNAMI na zajęcia wspierające ogólny rozwój dziecka. Zajęcia dadzą dzieciom możliwość kreatywnej zabawy  i nawiązywania pierwszych kontaktów z rówieśnikami, a dla rodziców będzie to świetna okazja do podzielenia się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami z innymi.

To cykl spotkań wspierających ogólny rozwój dziecka. Oprócz zabaw rozwijających różne zmysły u niemowląt, na zajęciach będzie można dowiedzieć się, jak z rzeczy, które nas otaczają, stworzyć w prosty sposób zabawki dla zmysłów. Zajęcia będą również okazją dla ich najmniejszych uczestników do pierwszych doświadczeń bycia w grupie, a dla rodziców – do miłego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń. Część proponowanych zabaw zawsze będzie można „zabrać ze sobą” do domu.

To spotkania z zabawami rozwijającymi zmysły i zachęcającymi dzieci do wchodzenia w grupę. W czasie trwania zajęć wcielimy się w rolę małych artystów – bawiąc się kolorami, czasem konstruktorów – tworząc oryginalne rzeczy z różnych mas. Nie zabraknie miejsca na tańczenie i śpiewanie piosenek. Również uczymy się przez zabawę m. in. części ciała, kolorów, nazw zwierząt. Zajęcia mogą być dla rodziców dobrą bazą zabaw sensorycznych i okazją do wymiany doświadczeń, a dla dzieci – możliwością bycia w grupie rówieśników i nauki wchodzenia w interakcje.

Podczas zajęć  DZIECI:

- rozwiną zmysł słuchu, wzroku, dotyku, równowagi i ruchu
- będą miały stworzoną możliwość nauki i zdobywania kompetencji społecznych poprzez naśladownictwo oraz obserwowanie swoich rówieśników
- dobrze i kreatywnie spędzą czas

Podczas zajęć  RODZICE:

- poszerzą swoją wiedzę na temat możliwości rozwojowych swojego dziecka
- stworzą bazę pomysłów na zabawy i zabawki (m.in. zabawy sensoryczne, integracyjne, ruchowe, plastyczne)
- będą mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń rodzicielskich z innymi rodzicami.

Od września 2015 do lutego 2016 roku zajęcia prowadziła Paulina Święcka. Od lutego 2016 roku zajęcia prowadzi Paulina Borzecka.

Zapraszamy!!!

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem