Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

20 sierpnia 2017 17:00
Wspomnienie o Bitwie Warszawskiej

Kalendarium

zajęcia dla dzieci w wieku od 3 lat,
Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek godz. 10.00-13.00

W programie: zajęcia integracyjne i edukacyjne, plastyka, elementy rytmiki z nauką piosenek, gry i zabawy.

Koszt: 250 zł miesięcznie + 30 zł wpisowe roczne.

Klubik „Miś” - zajęcia dydaktyczne, opiekuńczo-wychowawcze, i integracyjne, dla dzieci w wieku 3 lat. Zajęcia są prowadzone  ze scenariuszem z wykorzystaniem różnych metod i form (min. z elementami pedagogiki zabawy, dramy) przygotowywanym przez dyplomowanych pedagogów posiadających odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć.

Kreatywne, dostosowane do wieku dzieci zajęcia wspierające ich rozwój na wielu płaszczyznach. Jest tu miejsce zarówno na swobodną zabawę z rówieśnikami, twórczą ekspresję, treści edukacyjne, zajęcia umuzykalniające. Warto podkreślić, że program spotkań został dostosowany w pełni do warunków lokalowych, jakie panują w Mareckim Ośrodku Kultury, co pozwala na swobodną codzienną realizację zajęć dydaktycznych.


Spotkania grupy mają swój ustalony rytm. Odbywają się w odpowiednio przygotowanej i wyposażonej sali, gdzie na dzieci czekają zabawki edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne (chusty i tunele animacyjne, woreczki, instrumenty, pacynki itp.).

Pierwsza część zajęć to wspólne miłe powitanie w kręgu, któremu towarzyszą zabawy paluszkowe, treści zaczerpnięte z pedagogiki zabawy oraz elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Kładziemy tu nacisk na świadomość własnego ciała i przestrzeni oraz świadomość innych osób. Jest to też czas zabaw mających na celu integrację grupy.

Po powitaniu rozpoczyna się część edukacyjna zajęć, co oznacza, że dzieci wprowadzane są w temat zajęć, a poprzez wykorzystanie wielu form pracy (gry i zabawy integracyjne, pląsy, zabawy tematyczne, ludowe itp.) one same stają się współtwórcami fabuły wspólnej zabawy w grupie. Scenariusze zajęć edukacyjnych i zabaw tematycznych budowane są w oparciu o przewodniki metodyczne przeznaczone do pracy w przedszkolu, co wiąże się z wykorzystywaniem wielu form i metod pracy oraz narzędzi metodycznych. Treści edukacyjne dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci. Uczymy dzieci wierszy i piosenek, słuchamy krótkich opowiadań. Inspiracją są często pozycje z kanonu literatury dziecięcej czasem również "kluczem" stają się ważne wydarzenia w życiu dzieci, np. Dzień Mamy, Dzień Dziecka lub różne zwyczaje związane z tradycją np. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Święto Marzanny.

Dzieci mają także możliwość rozwoju swoich zdolności plastycznych i sprawności manualnej. Pod opieką pedagoga tworzą ciekawe i różnorodne prace plastyczne; próbują swoich sił w malowaniu (akwarela, farby plakatowe, pastele), rysowaniu (węgiel), kolażu, pracy z masami plastycznymi (plastelina, masa solna). Ćwiczymy również sprawność grafomotoryczną.

W ramach zajęć staramy się również organizować spotkania z wierszem, opowiadaniem, bajką i baśnią. Celem tych naszych wędrówek do krainy literatury jest wzbudzenie wrażliwości literackiej i umiłowania do słuchania i wspólnego czytania. Dlatego też zachęcamy dzieci do wypożyczania książek z naszej klubikowej biblioteczki. 

Następnie przychodzi czas na posiłek. Dzieci wspólnie udają się do toalety w celu umycia rąk i konsumują przyniesione ze sobą drugie śniadanie.

Po posiłku dzieci mają okazję pobawić się z instruktorkami w ulubione gry i zabawy integracyjne, ogólnorozwojowe w sali mniejszej sali na parterze lub na dużej na piętrze.
Gry i zabawy ruchowe, sensoryczne są doskonałą okazją do wartościowego zużytkowania energii drzemiącej w uczestnikach zajęć. Dopasowane są do wieku i bezpieczeństwa dzieci oraz w taki sposób, aby rodzice mogli bawić się w nie z pociechami w domu. Dbamy o rozwój fizyczny dzieci poprzez proste ćwiczenia, uczymy zasad "zdrowej" rywalizacji podczas rozgrywek sportowych.

Myślą przewodnią Klubiku Miś jest nauka przez zabawę i to właśnie poprzez zabawę wychowawcy starają się stwarzać sytuacje sprzyjające zdobywaniu wiedzy oraz rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu.

Marecki Ośrodek Kultury
im. T. Lużyńskiego

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem