Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

Kup bilet online

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

zajęcia dla dzieci 3-10 lat
czwartek godz.16.30-17.15 i 17.30-18.15
cena: 80 zł / miesiąc

Czy wiesz w jaki sposób obudzić w dziecku umiejętność logicznego myślenia, aby samodzielnie mogło rozwiązywać problemy? Czy wiesz w jaki sposób poprawić jego koncentrację? Czy wiesz, że kreatywne myślenie przyczynia się do nauki rozwijania umiejętności społecznych Twojego dziecka? Zadbaj też o rozwój jego inteligencji!

By odnieść sukces potrzebna jest nie tylko wiedza ale i umiejętność radzenia sobie z problemami dnia codziennego, a tu liczy się zaradność, logika, kreatywne myślenie i charyzma! Zajęcia „IQ KIDS” i „IQ JUNIOR” uczą dzieci jak myśleć szerzej, logiczniej, jak szybciej znajdować dobre wyjście z sytuacji społecznych i problemów technicznych.

Jeśli chcesz żeby za pomocą zabawy oraz z wykorzystaniem innych aktywnych metod, narzędzi i ćwiczeń (m.in. muzykoterapia, plastyka, teatrzyk, zagadki itp.) Twoje dziecko nauczyło się panować nad emocjami, zapisz je na zajęcia DZIECIĘCEGO KLUBU EDUKACJI LOGICZNEJ.

Bogaty program edukacyjny zapewnia aktywne zajęcia:

  • rozwijanie logicznego, kreatywnego myślenia i rozwiązywanie problemów – czyli jak wyjść poza utarte schematy;
  • ćwiczenia koncentracji;
  • rozwój umiejętności społecznych i zaradności;
  • inspirowanie klasykami muzyki.

W każdym miesiącu dzieci poznają jednego z klasyków kultury i sztuki (muzyka, malarstwo). Nauczą się rozróżniać ich po twórczości i interpretować ich dzieła za pomocą np. własnego ciała.

Ponadto na każdych cotygodniowych zajęciach dzieci nauczą się myśleć nieszablonowo logicznie, wykonają szereg plastycznych, lecz kreatywnych craftów czyli tzw. „coś z niczego”.

Indywidualnie rozwiążą problem (np. jak namalować obraz nie używając kredek , farb ani innych materiałów biurowych) zaglądając do „kuferka cudów” z narzędziami do rozwiązywania problemów, co wesprze ich umiejętność logicznego myślenia. Dodatkowym atutem zajęć jest komponent umożliwiający rozwój emocjonalny dzieci, czyli nauka tego co jest dobre, słuszne, jak należy zachowywać się i postąpić w różnych sytuacjach dziecięcego życia naszych milusińskich.

Zapraszamy!!!

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem