Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

Kup bilet online

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 7-12 lat
środa 18.00-18.45 i 19.00-19.45
cena: 100 zł / miesiąc
prowadzenie: Dorota Borczon

Łączymy zabawę z nauką!

45 minutowe zajęcia, podczas których dzieci zamieniają się w Małych Naukowców i wykonując wiele ciekawych ekspermentów poznają otaczający nas świat. Interaktywne warsztaty naukowe to specjalnie opracowany blok zajęć cyklicznych, których celem jest poszerzanie wiedzy oraz zainteresowań z przedmiotów nauk przyrodniczych, w tym chemii, fizyki, biologii i geografii. Uczestnicy samodzielnie wykonują większość eksperymentów. Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne, a wykorzystywane materiały nie są groźne dla zdrowia.

Program bogato wyposażonych warsztatów naukowych został skonstruowany tak, aby w logicznym ciągu zależności w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom otaczający świat. Prowadzący zajęcia, animatorzy z wieloletnim doświadczeniem, nie oddzielają grubą kreską fizyki od biologii, czy też chemii od archeologii. Wszystkie te dziedziny nazywają naukami przyrodniczymi, ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane i wyjaśniają otaczający nas świat, w tym także jego przeszłość i przyszłość.

Podczas wszystkich zajęć dzieci wykonują różne doświadczenia, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko i... podziwiać je. Na zakończenie każdego spotkania z nauką, dzieci wykonują eksperyment, który mogą zabrać do domu. Gwarantujemy, że dzieci spędzą czas przyjemnie, a uzyskana przez nie wiedza praktyczna wspomoże ich edukację przyrodniczą, pogłębi lub obudzi nowe zainteresowania.

Zapraszamy!!!

 

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem