Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

20 sierpnia 2017 17:00
Wspomnienie o Bitwie Warszawskiej

Kalendarium

zajęcia dla dzieci i młodzieży
poniedziałek, środa 17.00-18.00, 18.00-19.00, 19.00-20.30
grupy: początkująca, średniozaawansowana, grupa turniejowa 

Zespół tańca nowoczesnego "ATUT" powstał w 2000 roku w Mareckim Ośrodku Kultury i istnieje do dziś.
Działa w nim kilka grup dzieci podzielonych wiekowo - zaczynając od najmłodszych (nawet czterolatków), a kończąc na formacji zaawansowanej, obejmującej dzieci z najdłuższym stażem tańca w zespole. Na zajęciach rozwijają się nie tylko zainteresowania taneczne ale też poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Zespół uczestniczy w przeglądach, konkursach: wojewódzkich i ogólnopolskich, występuje na imprezach miejskich i szkolnych i w czasie swojej działalności odniósł wiele sukcesów.
Zespół stworzyła Kinga Jakubowska, wieloletni instruktor i choreograf - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, instruktor tańca sportowego i sędzia licencjonowany Polskiego Związku Tańca (PZT) sport. Obecnie instruktorem i choreografem grupy jest Daria Sadowska.

W swoim repertuarze "Atut" posiada układy taneczne w różnych stylach tańca nowoczesnego - disco dance, hip hop, funky. Tancerze prezentują wysoki poziom sprawności ruchowej dzięki treningowi akrobatycznemu, który odbywa się w ramach zajęć wspomagających taniec. Nasi tancerze prezentują się: jako soliści, w duetach i formacjach tanecznych.

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem