Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

20 sierpnia 2017 17:00
Wspomnienie o Bitwie Warszawskiej

Kalendarium

poniedziałek

Pedagog: Arkadiusz Denkiewicz

Trąbka to fantastyczny instrument dęty blaszany, który ma szerokie zastosowanie w kreowaniu muzyki. Aksamitne piano i donośne forte to tylko nieliczne określenia dynamiki spośród szerokiego wachlarza brzmienia królewskiego instrumentu. Występuje w muzyce klasycznej i rozrywkowej. Możemy usłyszeć ją zarówno w muzyce kameralnej, jak i symfonicznej oraz muzyce jazzowej

Naukę gry na trąbce można rozpocząć w każdym wieku, preferowany jest wiek 10+. Zajęcia i repertuar dostosowane są poziomem do indywidualnych zdolności, umiejętności, potrzeb i upodobań ucznia. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i te, które miały już wcześniej kontakt z trąbką. Osoby początkujące poznają tajniki wydobywania dźwięku na samym ustniku od trąbki. Nie muszą więc w pierwszym miesiącu decydować się na zakup instrumentu. Osoby zaawansowane, mogą rozwinąć swoją technikę oraz nabrać biegłości w grze na tym instrumencie.

Arkadiusz Denkiewicz - absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczeń ad. Krzysztofa Bednarczyka. Dyplom 2010 rok. Na trąbce gra od 10 roku życia. Na co dzień związany z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem