Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego
 

Najbliższe wydarzenie

Kup bilet online

Kalendarium

Projekt "Ciurlionis w labiryncie miasta" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

warsztaty dla młodzieży i dorosłych
wtorek, czwartek godz.17.45-19.45
cena: 80 zł / miesiąc
prowadzenie: Luiza Wojciechowska - Konopka

Zapraszamy do naszej pracowni młodzież i dorosłych uzdolnionych plastycznie na zajęcia z rysunku i malarstwa. Warsztaty prowadzone są od 1990 roku. Zapewniamy poznanie podstaw rysunku artystycznego, zasad kompozycji, teorii barw. Ważnym celem jest pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności postrzegania rzeczywistości i przenoszenia jej na papier, płótno. Uczestnicy zajęć mają okazję zapoznać się i skorzystać z bogatej oferty technik plastycznych: rysunek - węgiel, ołówek, kredka, tusz oraz malarstwo sztalugowe - olej, akryl, tempera, akwarela, gwasz, pastela sucha i tłusta. Podstawowe tematy dla początkujących to martwe natury, postać ludzka, portret a poza pracownią pejzaż, zwierzęta.

Tematyka zajęć jest ustalana wspólnie z instruktorem, często propozycja wychodzi ze strony uczestników. Uczestnicy zajęć plastycznych są ich aktywnymi współtwórcami. Uwzględniane są indywidualne umiejętności uczestników, a szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie indywidualnych predyspozycji twórczych i zainteresowań. W pracowni nic nie odrywa artystów od dzieła. Można popatrzeć jak inni pracują, jak wykonują podobne zadania plastyczne, słuchać opinii pedagogów i uczestników zajęć.
Nadrzędnym celem zajęć jest: uświadomienie uczestnikom ich potencjału twórczego oraz możliwość jego wykorzystania, rozbudzanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej, rozwijanie wyobraźni twórczej, uwrażliwianie na przejawy piękna w najróżniejszych jego aspektach, dostrzeganie jego przejawów w życiu codziennym. Stopniowo rozwija się samodzielna umiejętność wyboru tematu i formy jego przedstawienia. Powstają coraz lepsze prace oparte na przeżyciach, obserwacjach. Następuje uświadomienie potrzeby rozwijania swej osobowości.

W przestronnej Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury, która znajduje się w tym samym budynku, organizowana  ekspozycja wybranych prac wszystkich uczestników zajęć plastycznych. Najlepsze prace uczestników zajęć warsztatowych są eksponowane na odbywającej się co dwa lata wystawie Prezentacje Plastyki Mareckiej, a najzdolniejszym organizujemy wystawy indywidualne.

Zapraszamy wszystkich, dla których malowanie i rysowanie jest wieloletnim niezrealizowanym marzeniem. Przyjdźcie na zajęcia i odkryjcie swój talent!

 

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem