Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Najbliższe wydarzenie

Kalendarium

Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja Cyfrowa Domów Kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

projekt Kurtyna Čiurlionisa

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020

projekt Tryptyk Romantyczny dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Biuletyn Informacji Publicznej

Tłumacz MIGAM
 
 
Facebook

Zapraszamy 10 września o godz. 19:00 na pierwszą część Tryptyku Romantycznego Ballady i Romanse: "Jak czarta oszukać" - czytanie performatywne.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Łazewski

Jak czarta oszukać?

romantyczne improwizacje na scenie MOK

MOK przygotowuje nowy projekt teatralny TRYPTYK ROMANTYCZNY. BALLADY I ROMANSE, dotowany z Funduszu Promocji Kultury MKiDN.  Na podstawie 12 ballad Adama Mickiewicza Jerzy Łazewski przygotowuje trzy widowiska eksperymentując z przestrzenią teatralną, kostiumem, przedmiotem na scenie, ale także z warstwą dźwiękową i muzyczną. W sferze interpretacji projekt jest próbą współczesnego czytania utworów romantycznych, ale także poszukiwaniem odniesień do ludowych tradycji. Chcemy wydobyć ich niesamowitość, mroczność, ale tak żeby zabrzmiały prosto i bardzo współcześnie.  

10 września zapraszamy na pierwsza premierę - czytanie performatywne JAK CZARTA OSZUKAĆ, oryginalną adaptacją sceniczną „Pani Twardowskiej” i  „Tukaja”. Forma czytania performatywnego z elementami improwizacji to wyjątkowe spotkanie z tekstem poetyckim i unikatowy pokaz pracy aktora, który odsłania nieco teatralnych kulis. W widowisku wezmą udział  studenci III roku Akademii Teatralnej w Warszawie, mareccy artyści (Aleksandra Jankowska, Maria Borysewicz, Agnieszka Lużyńska, Agnieszka Jelonkiewicz, Joanna Wieczorek), a także Piotr Wiszniowski w roli Tukaja i Adam Tkaczyk jako Mefistofeles. Niezwykły tło muzyczne  stworzą Dawid Ludkiewicz i Michał Zun (kontrabasista).

JAK CZARTA OSZUKAĆ - 10 września o godz. 19.00.
bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie MOK i na stronie mokmarki.pl

kolejne części projektu
16 października  widowisko TO LUBIE w MOK
20 listopada KONCERT ROMANTYCZNY na scenie MCER

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem