Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Najbliższe wydarzenie

1 listopada 2021 11:00
DZIEŃ DOBRY MOK – WSPOMNIENIA…

Kalendarium

projekt Kurtyna Čiurlionisa

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020

projekt e-Labirynt Miasta

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci

Projekt „Wenecja Marek” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Niepodległa

Biuletyn Informacji Publicznej

Tłumacz MIGAM
 
 
Facebook

Teatry ogródkowe Teatry ogródkowe

Teatry Ogródkowe - program

Czytaj więcej...

SZTUCZKI

SZTUCZKI

Widowiskiem teatralno-muzycznym Teatru PIJANA SYPIALNIA zainaugurujemy Przegląd Teatrów Ogródkowych w piątek 3 września w Parku Miejskim. PIJANA SYPIALNIA nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych, które były modnymi miejscami rozrywki w otoczeniu przyrody. Gra w kawiarniach, na ulicy, na plaży, w parku i na rynkach miast, a autorski cykl spektakli pod gołym niebem „Teatr na leżakach”, zdobył wielotysięczną widownię w całym kraju.

Czytaj więcej...

DOBRE RADY LISA WITALISA

DOBRE RADY LISA WITALISA

widowisko z planem mieszanym (aktorzy i lalki), autorską muzyką i piosenkami

W sobotę 4 września na scenie ogródkowej w Parku Miejskim O!TEATR zaprezentuje musical na motywach bajki JANA BRZECHWY „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

Czytaj więcej...

ŁAWECZKA

ŁAWECZKA

W sobotę Park Miejski stanie się scenerią spektaklu ŁAWECZKA, zrealizowanego na podstawie słynnej sztuki ALEKSANDRA GELMANA. Tragikomiczna opowieść o poszukiwaniu miłości przez dwoje samotnych ludzi, którzy spotkali się przypadkowo. Ich „parkowy romans”, podczas którego zrzucają kolejne „maski” staje się metaforą związku kobiety i mężczyzny.

Czytaj więcej...

TEATR PIOSENKI 1939

TEATR PIOSENKI 1939

Jakie było ostatnie przedwojenne lato?

Przypomnimy atmosferę miesięcy poprzedzających wojenny dramat, upalne wakacje, słynne kurorty, modę, popularne piosenki, artystów, a także spory i dyskusje.
Teatr Piosenki i Aktualności mieścił się w podziemiach budynku przy ulicy Karowej 18 w Warszawie. Prezentował programy kabaretu Ali Baba, które składały się z aktualnych tekstów satyrycznych. Najbardziej znany jest „Orzeł czy Reszka” ze słynną piosenką Hemara „Ten wąsik” w wykonaniu Ludwika Sempolińskiego. Ostatnia premiera „Pakty i Fakty” odbyła się 2 września. 4 września teatr spłonął.

Czytaj więcej...

MOJA MAMA JANIS

MOJA MAMA JANIS

Wyjątkowy monodram muzyczny, którego najważniejszą i najbardziej spektakularną część stanowi 15 piosenek legendarnej Janis Joplin po raz pierwszy przetłumaczonych na język polski. Śpiewa je Jolanta Litwin-Sarzyńska z towarzyszeniem 5-osobowego zespołu muzycznego.
Treścią monodramu są rozterki współczesnej kobiety, która analizuje swoje dotychczasowe życie, niespełnioną potrzebę wolności i wyrwania się z ograniczeń, wyniesionych z małego miasteczka. Jaki ta historia ma związek z Janis Joplin? Przekonajcie się sami 5 września.

Czytaj więcej...

TUTLI PUTLI kto jest dziki?

TUTLI PUTLI kto jest dziki?

Bohaterką jest piękna kobieta, która poszukuje romantycznej miłości. Zakochany w niej kawaler, aby zdobyć serce panny Tutli Putli podbija wyspę TUA-TUA. Jak potoczą się ich losy? Przekonajcie się sami!
Sztuka konfrontuje ludożerców z wyspy Tua-Tua i kombatantów Wielkiej Wojny, która miała być ostatnią. Tak zwana cywilizacja i tak zwana dzikość przeglądają się w sobie, jak w lustrze. Wszystko przerysowane, bo to karykatura, ale, jak u Witkacego, wróżebna. Zagłada ostatniego rajskiego zakątka na Ziemi, jako musical: na to wpaść mógł tylko Witkacy. Jazzband, rewia i tropiki, czyli kwestia, kto jest dziki?

Czytaj więcej...

KINO MANUALNE

W piątek, 3 września, mamy zupełnie nietypową propozycję teatralną dla dzieci! Na dziedzińcu Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Zespołu Szkół Nr 2 pojawi się teatralny pojazd INSTYTUTU TEATRU PRZEDMIOTU. 

Czytaj więcej...

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem