Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Najbliższe wydarzenie

18 września 2021 16:00
Markowe planszówki

Kalendarium

projekt Kurtyna Čiurlionisa

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020

projekt e-Labirynt Miasta

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci

Projekt „Wenecja Marek” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Niepodległa

Biuletyn Informacji Publicznej

Tłumacz MIGAM
 
 
Facebook

Widowiskiem teatralno-muzycznym Teatru PIJANA SYPIALNIA zainaugurujemy Przegląd Teatrów Ogródkowych w piątek 3 września w Parku Miejskim. PIJANA SYPIALNIA nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych, które były modnymi miejscami rozrywki w otoczeniu przyrody. Gra w kawiarniach, na ulicy, na plaży, w parku i na rynkach miast, a autorski cykl spektakli pod gołym niebem „Teatr na leżakach”, zdobył wielotysięczną widownię w całym kraju.

 Akcja „Sztuczek” rozgrywa się w teatrze „Świrzew Ensamble” w przełomowym okresie zmian, pełnym zabawnych perypetii i pomyłek rodem z commedii dell’arte. Zespół aktorski pracuje nad starą ramotą wg Carla Goldoniego - amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin, jak zwykle, miesza i pajacuje. Dyrektor zamyka cały zapas kawy w swojej szafce. Szatnia i kasa wypowiadają mu otwartą wojnę! Inspicjentka jest na skraju załamania nerwowego. Do teatru przybywa Pani Sponsor ze swoim protegowanym, gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania mecenatu, jeśli… No właśnie. Katastrofa jest nieunikniona. Ale TY się nie przejmuj! Wygodnie rozsiądź się w leżaku i popijaj lemoniadę – jesteś w teatrze!

Spektakl wyreżyserował SEBASTIAN M. SŁOMIŃSKI, autorem scenariusza jest KAROLINA LICHOCIŃSKA, opracowanie muzyczne DANIEL ZIELIŃSKI.

Zapraszamy 3 września o godz. 19.00 do Parku Miejskiego.
wstęp wolny, rezerwacja miejsc przy stolikach 22 781 14 06

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem