Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Najbliższe wydarzenie

20 sierpnia 2022 14:00
ŁAPACZE SNÓW

Kalendarium

Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja Cyfrowa Domów Kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

projekt Kurtyna Čiurlionisa

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020

projekt Tryptyk Romantyczny dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Biuletyn Informacji Publicznej

Tłumacz MIGAM
 
 
Facebook

Luiza Wojciechowska-Konopka

Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek astronomia). Współtworzyła Grupę Artystyczną Flogiston, grupę Osobno, jest członkiem OW ZPAP. Pracuje w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, gdzie łączy pracę dydaktyczną z obowiązkami kuratora wystaw Galerii MOK. W obszarze jej zainteresowań mieści się również grafika komputerowa, scenografia i fotografia podróżnicza.

„W swojej twórczości koncentruję się na przekazaniu emocji, nie na jednokładnym odwzorowaniu rzeczywistości. Miejsca, które odwiedziłam, powracają we wspomnieniach, przetworzone przez zagadkową maszynerię mojego umysłu. Powstaje rozległa siatka skojarzeń, wrażeń, marzeń… materiał na obraz. To przeobrażone wspomnienie z podróży przenoszę na płótno, zmagając się z materią malarską i poszukując odpowiedniej formy wyrazu.” – mówi autorka.

Dziś przedstawiamy podróże wewnętrzne autorki. Czarny obraz to poszukiwanie korzeni, rodzinnej historii, w podróży przez stare zdjęcia.

Do wyruszenia w podróż trzeba zrobić pierwszy krok, przekroczyć przez bramę.

Nie wiemy, gdzie dotrzemy – do tajemniczego lasu, na pustynię, cmentarz, a może nad rzekę.

   

Jeśli pojedziemy nierealistycznym tramwajem, kogo spotkamy, mistyczne istoty, a może siebie?

  

Ten serwis używa plików cookies do potrzeb zbierania danych statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem