SZLAKIEM LUBELSKICH SKARBÓW ARCHITEKTURY: LUBLIN, KOZŁÓWKA, PUŁAWY

2019-05-16 czwartek 07:00

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na wycieczkę:

SZLAKIEM LUBELSKICH SKARBÓW ARCHITEKTURY

(Lublin – Kozłówka – Puławy)

Odwiedzimy Lublin – miasto wielu kultur, gdzie przespacerujemy po starówce oraz zwiedzimy bizantyjską kaplicę świętej Trójcy wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zamku w Lublinie zobaczymy obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”, a także obejrzymy wystawę poświęconą malarstwu cerkiewnemu Lubelszczyzny.

Z Lublina udamy się do pałacu Zamoyskich w Kozłówce – jednej z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Europie Środkowej, która uniknęła wojennej pożogi.

Ostatnim punktem wycieczki będzie spacer po zespole pałacowo-parkowym rodziny Czartoryskich w Puławach.

Termin: 16 maja (czwartek)

Koszt całkowity: 120 zł

W cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu do Zamku Lubelskiego i kaplicy św. Trójcy oraz pałacu w Kozłówce, obiad

Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przy Bibliotece Publicznej (ul. Lisa Kuli 3)