Renowacja elewacji ceglanej

projekty grantowe mareckiego ośrodka kultury

Z wielką radością i dumą informujemy, że udało nam się pozyskać środki zewnętrzne z programu „Ochrona zabytków” MKiDN na renowację  elewacji Mareckiego Ośrodka Kultury! Dzięki tym funduszom oraz uzupełniającemu wkładowi finansowemu Miasta Marki, będziemy mogli przeprowadzić kompleksowe prace konserwatorskie, które przywrócą blask naszej zabytkowej siedzibie. Marecki Ośrodek Kultury to miejsce o bogatej historii i tradycji, które od lat służy lokalnej społeczności jako centrum kulturalne. Ceglana elewacja budynku, będąca jego charakterystycznym elementem, z biegiem lat uległa zanieczyszczeniom i wymaga profesjonalnej konserwacji. Pozyskane środki pozwolą nam przeprowadzić dokładne czyszczenie i renowację cegieł, co nie tylko poprawi estetykę budynku, ale również przedłuży jego żywotność.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego ośrodka. Jesteśmy przekonani, że odnowiona elewacja stanie się powodem do dumy dla całej społeczności i będzie wspaniałym tłem dla wielu przyszłych wydarzeń kulturalnych, a fotoplastikon w wieży stanie się sercem Muzeum Marek.