Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

COŚ WESOŁEGO

2023-06-04 niedziela 14:00

COŚ WESOŁEGO, czyli Prezentacje Plastyki Mareckiej podczas Dni Marek

Prezentacje to impreza z wieloletnimi tradycjami – pierwsza edycja odbyła się w latach 90. XX wieku, obecnie organizujemy je w formie biennale. Biorą w nich udział artyści sztuk wizualnych, związanych z Markami przez miejsce urodzenia, zamieszkania, pracy lub inne ważne więzi. Przyjmujemy prace osób pełnoletnich: profesjonalistów i zdolnych amatorów o wysokich umiejętnościach technicznych.   

W tym roku prosimy twórców, aby odwołali się do tematu przewodniego  COŚ WESOŁEGO. Wesoły to znaczy radosny, pogodny, czasem też szczęśliwy, ale także po prostu nie – smutny. W kontekście dzieła plastycznego wesołość może odnosić się do obranego tematu – lekkiego, niezobowiązującego, jak scenki rodzajowe i martwe natury z kwiatami. Wesołe były sielanki, bukoliki i niektóre, nieco frywolne, przedstawienia mitologiczne np. bachantki czy Diana w kąpieli. Ale wesołe może być też dzieło o temacie nienacechowanym emocjonalnie np. pejzaż – artysta osiąga to przez dobór barw (jasną, kontrastową paletę), światło oraz kompozycję (najczęściej dynamiczną).

Zaplanowaliśmy prezentację prac połączoną z warsztatami plastycznymi w Parku Miejskim 4 czerwca podczas DNI MAREK oraz wystawę w siedzibie MOK we wrześniu 2023. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content