Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA

2023-05-28 niedziela 00:00

COŚ WESOŁEGO – XV Prezentacje Plastyki Mareckiej

Zapraszamy do udziału w naszym tradycyjnym biennale sztuk wizualnych, organizowanym przez nasz ośrodek już po raz piętnasty. Zapraszamy osoby pełnoletnie: plastyków profesjonalnych i uzdolnionych amatorów, studentów i uczniów szkół plastycznych związanych z Markami przez miejsce zamieszkania, urodzenia, pracy lub inne ważne więzi.

Prosimy o uwzględnienie w miarę możliwości tematu przewodniego COŚ WESOŁEGO. Wesoły to znaczy radosny, pogodny, czasem też szczęśliwy, ale także po prostu nie- smutny. W kontekście dzieła plastycznego wesołość może odnosić się do obranego tematu – lekkiego, niezobowiązującego, jak scenki rodzajowe i martwe natury z kwiatami. Wesołe były sielanki, bukoliki i niektóre, nieco frywolne, przedstawienia mitologiczne np. bachantki czy Diana w kąpieli. Ale wesołe może być też dzieło o temacie nienacechowanym emocjonalnie np. pejzaż – artysta osiąga to przez dobór barw (jasną, kontrastową paletę), światło oraz kompozycję (najczęściej dynamiczną).

Zgłoszenia: 27 kwietnia – 28 maja 2023.

Kartę zgłoszenia (może być wypełniona komputerowo, w edytorze tekstu), zdjęcie lub skan oświadczenia dot. RODO, oraz zdjęcia prac w formacie .jpg (zdjęcia jak największe, minimum 2000 px krótszy bok) należy wysłać  na adres
e-mail: galeria@mokmarki.pl

Pliki do pobrania

Skip to content