OTWARTA LETNIA PRACOWNIA

2023-06-26 poniedziałek 10:00

26 CZERWCA – 7 LIPCA, W GODZ. 10.00-13.00

OTWARTA LETNIA PRACOWNIA

Otwarta Letnia Pracownia to zajęcia artystyczne, które Marecki Ośrodek Kultury proponuje podczas dwóch pierwszych tygodni wakacji. Każdego dnia uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach plastycznych o różnorodnej tematyce. Każdy z pewnością pośród zaproponowanych tematów znajdzie coś dla siebie! Dodatkowo zapewniamy mini lunch w przerwie pomiędzy zajęciami. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

Zajęcia warsztatowe dla dzieci klas I – IV

Cena: 25 zł / zajęcia + mini lunch

Czas: 10:00 – 13:00

Ilość miejsc ograniczona!

26.06 (PONIEDZIAŁEK)

Temat: Notesy mix media + magnesy

Podczas zajęć dzieci wykonają spersonalizowane notesy w technice mix – media. Jest to technika, która łączy różne farby, materiały plastyczne, woski oraz wyciski. Drugim tematem tego dnia jest tworzenie okrągłych magnesów, gdzie uczestnicy zajęć będą mogli puścić wodze fantazji, a magnesami obdarować najbliższych.

W przerwie pomiędzy zajęciami zapewniany mini lunch.

27.06 (WTOREK)

Temat: Warsztaty malarskie z efektem złocenia + malowanie gipsowych płaskorzeźb

Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe zasady złocenia. Stworzą projekt swojego obrazu, wypełnią wybrane elementy płatkami złotej folii przy użyciu specjalnego medium, a następnie farbami akrylowymi uzupełnią kompozycję. Kolejnym warsztatem tego dnia będzie malowanie płaskorzeźb gipsowych farbami akrylowymi.

Prosimy o założenie ‘’gorszych’’ ubrań lub zabranie ze sobą fartuszka.

28.06 (ŚRODA)

Temat: Malowanie na tkaninie + przypinki

Podczas tych zajęć dzieci nauczą się malować na tkaninie przy użyciu specjalnych farb. Każdy z uczestników stworzy spersonalizowany projekt , a następnie go pomaluje. Będziemy malować na płóciennych torbach. Drugim warsztatem jest tworzenie przypinek

29.06 (CZWARTEK)

Temat: Decoupage – świeczki i pachnące mydełka

Podczas zajęć dzieci poznają popularną technikę deocupage oraz nauczą się dekorowania serwetkami świec przy użyciu specjalnych mediów i wosków. Drugim warsztatem tego dnia jest nauka dekorowania pachnących mydełek – również techniką deocupage, ale przy wykorzystaniu innych mediów.

W przerwie pomiędzy zajęciami zapewniamy mini lunch

30.06 (PIĄTEK)

Temat: Chusteczniki – decoupage + scrapbooking

Podczas zajęć dzieci poznają technikę decoupage i przecierki, następnie udekorują poznaną techniką drewniane chusteczniki oraz wykonają na nich efekt postarzenia, czyli przecierki – całość wykończymy w stylu shabby chic. Drugim warsztatem tego dnia jest tworzenie kartek okolicznościowych techniką scrapbooking’u przy wykorzystaniu maszyny tnąco-wytłaczającej sizixx.

03.07 (PONIEDZIAŁEK)

Temat: Rzeźba + tworzenie gipsowej płaskorzeźby

Podczas zajęć dzieci nauczą się pracy z glinką samoutwardzalną. Poznają ciekawe sposoby na modelowanie form przestrzennych, a wykonane prace na pewno staną się oryginalną dekoracją domu. Kolejnym warsztatem tego dnia będzie stworzenie samodzielnie płaskorzeźby gipsowej.

04.07 (WTOREK)

Temat: Origami + doniczki z efektem kamienia

Podczas zajęć dzieci poznają japońską sztukę składania papieru, czyli origami. Drugim warsztatem tego dnia jest dekorowanie glinianych doniczek przy użyciu specjalnych mediów (farby, woski, przecierki) aby po wykończeniu imitowały kamień.

W przerwie pomiędzy zajęciami zapewniany mini lunch.

05.06 (ŚRODA)

Makrama + biżuteria (kolorowe bransoletki)

Podczas tych zajęć dzieci nauczą się jak wyplatać makramy. Powstaną dekoracje do powieszenia np. w oknie, a zapamiętane sposoby wiązania uczestnicy będą mogli wykorzystywać w wielu innych późniejszych pracach. Drugim warsztatem tego dnia jest tworzenie kolorowych bransoletek.

W przerwie pomiędzy zajęciami proponujemy mini lunch.

06.07 (CZWARTEK)

Łapacze snów + breloczki / zawieszki do telefonu

Tego dnia stworzymy kolorowe i pierzaste łapacze snów na koszmary senne! Do ich stworzenia wykorzystamy kolorowe piórka, koraliki, perełki i brokatowe sznurki i wstążki. Drugim warsztatem tego dnia jest nauka robienia breloczków lub zawieszek do telefonu z kolorowych koralików.

07.07 (PIĄTEK)

Witraż na szkle + malowanie gipsowych płaskorzeźb

Na zajęciach dzieci poznają technikę malowania na szkle. Zaprojektują swój witraż, a następnie namalują go specjalnymi farbami do szkła. Drugie zajęcia tego dnia to malowanie przy użyciu farb akrylowych gipsowych płaskorzeźb .