Spektakl „Na zgodę, zgody brak” Akademii Twórczych Działań INOJ

2024-06-14 piątek 18:30

Jak często słyszałeś przysłowie „ Dzieci i ryby głosu nie mają”? To jedno, wydawać by się mogło, niepozorne zdanie, może odebrać dziecku poczucie jego wartości. A co jeśli chciało powiedzieć coś bardzo ważnego, a ktoś po raz kolejny podciął mu skrzydła? Uczniowie pewnej szkoły przeciwstawili się niszczycielskiej dyktaturze i powiedzieli „dość”. Spektakl „Na zgodę, zgody brak” na podstawie książki Roalda Dahla „Matylda” i inspirowany musicalem „Matylda” to opowieść o sile i mądrości dziecka.
Spektakl „Na zgodę, zgody brak” jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy młodych aktorów – uczestników zajęć Akademii Twórczych Działań INOJ w Mareckim Ośrodku Kultury.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Katarzyna Kryczka
Muzyka: collage – Tim Minchin, Brian May,
Frank Sullivan/James Petrik
Kostiumy, scenografia, rekwizyty: zespół