FOTOPLASTYKON W WIEŻY, CZY UWIERZYSZ? Mural, telefony do przeszłości i stereoskopia

2024-10-19 sobota 11:00

Mural, telefony do przeszłości i stereoskopia –  sobota 19 lutego w MOK-u

warsztaty w ramach projektu – Fotoplastykon w wieży

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane sztuką, techniką, optyką i lokalnym dziedzictwem na otwarte, bezpłatne warsztaty w sobotę 19 października  w godzinach 11:00-17:00. Nasze spotkanie ma na celu łączeniu różnych pokoleń mieszkańców Marek we wspólnym, twórczym działaniu. W tematykę projektu wprowadzi o 11:00 koordynatorka Luiza wojciechowska-Konopka, a już o 11:30 zajęcia „Stereoskopia z Tomaszem Bielawskim”, specjalistą w kwestiach widzenia przestrzennego (3D), kolekcjonerem nietypowego sprzętu optycznego i animatorem kultury. Przez cały dzień dla chętnych dostępne będą stanowiska do zdobienia fotoplastykonu, malowania muralu oraz stanowiska techniczne do tworzenia „telefonów do przeszłości”. O 14:30 zapraszamy na warsztat komunikacji międzypokoleniowej „Rozmawiała brzózka z listkiem”, który poprowadzi psycholog, mgr Jolanta Pollak. Na obiad pizza.

bezpłatne wejściówki na mokmarki.pl oraz w kasie MOK.

Fotoplastykon grafika x ()