Tryptyk romantyczny. Ballady i romanse.

Projekt teatralny – sceniczne adaptacje dwunastu utworów wybranych z pierwszego zbioru „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Ujęte są w trzy artystyczne wieczory o odmiennych formach prezentacji: czytanie performatywne JAK CZARTA OSZUKAĆ, widowisko teatralne TO LUBIĘ oraz KONCERT ROMANTYCZNY. Autorem koncepcji i reżyserem wszystkich części jest Jerzy Łazewski, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Romantyczna wizja świata negując racjonalny sposób postrzegania jego natury kieruje nas do sfery uczuć, tajemnych światów z duchami i zjawami. Realizacja projektu to nowe odczytanie tych pięknych utworów.

Występują studenci III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (specjalizacja teatr muzyczny),  utalentowane mieszkanki Marek: Maria Borysewicz, Agnieszka Lużyńska, Joanna Wieczorek, Agnieszka Jelonkiewicz, Aleksandra Jankowska, a także Adam Tkaczyk i Piotr Wiszniowski. Gościem specjalnym KONCERTU ROMANTYCZNEGO jest Anna Lubańska, solistka Opery Narodowej.

W 2023 roku zaplanowane jest powtórzenie KONCERTU ROMANTYCZNEGO – 18 marca na scenie MCER.

projekt dotowany z Funduszu Promocji Kultury MKiDN oraz przez Miasto Marki